KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12019023
nr 1201 9023
Kerttu Kuikanmäki
(f. 1928), Finland
Pastell, Blomstermotiv. Signerad, daterad 1978,49x38 cm
Kerttu Kuikanmäki, finländsk-svensk målare född 1928.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 september 2018
kl 20:24:00
3/9 20:12:20
Kerttu Kuikanmäki
Läs mer om Kerttu Kuikanmäki